غرفه خرما

صفحه اصلی | سبد خرید | صدور رسید

خرمای پیارم
ريال 120000
 
خرمای زاهدی
ريال 40000
 
خرمای مضافتی
ريال 50000
 
چیپس خرما
ريال 35000
 

خرما:
به دليل وجود منيزيم بالا بسيار موثر در پيش گيري از سرطان هاي مختلف مانند سرطان روده بزرگ، معده و ريه مي باشد.
بسيار گرم بوده و دردرمان ترش كردن معده و دل درد موثر مي باشد.
بسيار مقوي بوده و براي ورزشكاران، سالمندان و كودكان بسيار توصيه مي شود.
فيبر موجود در خرما باعث بهبود عملكرد سيستم گواش مي گردد.
اطلاعات بيشتر:
خرما
خرما يا به انگليسي DATES ميوه اي است بهشتي و بسيار مقوي ، که مواد معدني بسياري چون آهن ، پتاسيم ، روي ، منگنز، و ويتامين A – B - E را داراست. تحقيقات درباره ي خرما نشان داده که اين ميوه مي تواند پيش گيري بسياري از سرطان ها مانند سرطان کولون، معده و غيره را در پي داشته باشد.يکي از خواص خرما ملين بودن آن است. خاصيت ديگر خرما، خنثي کردن اسيد اضافي معده است از آنجا که که زيادي اسيد معده باعث ترش کردن و دل درد مي شود، بنابراين هر وقت دل درد گرفتيد مي توانيد فرمول چيني ها در طب سنتي استفاده کنيد.
بدين طريق که 2 تا 3 عدد خرماي تازه و له شده را در آب جوش بيندازيد بعد آن را هم زده و بنوشيد. خرما را به عنوان ميوه نيز مي توانيد مصرف کنيد. هم چنين حتما براي خواب راحت تر و آرامش بيشتر شام خود را در حدود ساعت 7 بعد ازظهر خورده و قبل از خواب يک عدد خرما و يک ليوان شير گرم ميل کنيد.
خرما براي افراد سالمند و بچه ها بسيار مفيد است سعي کنيد به جاي قند و شکر از خرما براي نوشيدن چاي استفاده کنيد و يا در طباخي از آن استفاده ي بيش تري ببريد. ورزش کاران به علت فعاليت زياد، به طور حتم بايد از عصرانه اي مقوي که با خرما باشد استفاده کنند.
این میوه دارای قند زیادی است. حدود70 درصد آن را كربوهیدرات تشكیل می دهد كه 60 تا 65 درصد آن قندهای گلوكز و فروكتوز و 5/2 درصد فیبر غذایی است. به همین دلیل برای افرادی كه نمی توانند ساكاروز را تحمل كنند، مناسب است. گلوكز و فروكتوز از ساكاروز مشتق می شوند. این قندها به راحتی و فوراً توسط بدن جذب شده، بدون نیاز به هضم در بدن تولید انرژی كرده و یا ذخیره می شوند.
همچنین منبع مناسبی از املاح زیر است:
آهن- پتاسیم- منیزیم ( برای عمل ماهیچه های ارادی لازم است )- گوگرد- مس- كلسیم و فسفر ( برای ساخت عضله و بافت های عصبی لازم است ).
ویتامین های موجود در آن شامل: ویتامین هایB1،B2 ،A ، بیوتین ، اسید فولیك و ویتامینC است 8.13 درصد آن را آب و 3 درصد آن را پروتئین تشكیل می دهد.
بلافاصله بعد از خوردن یك كیلوگرم خرما، 3470 كالری انرژی در بدن تولید می شود این مقدار انرژی در مقایسه با سایر میوه ها بسیار بالاست.
حجم بالای منیزیوم موجود در خرما باعث كاهش انواع سرطان می شود.
به دلیل سدیم كم آن ( 1میلی گرم در 100گرم خرما )، برای افراد دچار فشار خون بالا كه بایستی رژیم كم سدیم داشته باشند، مفید است. آهن موجود در آن3 (میلی گرم در 100 گرم خرما ) یك سوم RDA یا نیاز روزانه به آهن را برای مردان تامین می كند. فیبر موجود در آن برای بهبود عملكرد سیستم گوارش و هضم و دفع مواد غذایی مفید است. مطالعات فراوان نشان می دهد برای بیشتر افراد رژیم پرفیبر بسیار بهتر و سالم تر از رژیم غذایی كم فیبر است.

 

 
جهت کسب اطلاعات بیشتر: info@khoshkbaronline.com